Wiosna, ach to ty….

Wiosna, ach to ty….

spring-276014_1920

Nadeszła wiosna a wraz z nią tzw przesilenie wiosenne.

Czy Ciebie też dopadło?

Jest piękny słoneczny dzień, przyroda budzi się do życia, a pesymiści mówią „ ee tam co z tego, jak za dwa dni ochłodzenie”. Nie potrafimy cieszyć się z dnia dzisiejszego, z tego co mamy teraz. Zawsze szukamy dziury w całym.

Ale czas to zmienić !

Narzekamy, że jesteśmy zmęczone, osłabione, nic nam się nie chce.

To od nas zależy jak się „zaprogramujemy”. Musimy zrobić to , tamto, a w efekcie nie robimy nic- no bo przecież dopadło nas przesilenie wiosenne. Dla części z nas jest to tylko doskonała wymówka, usprawiedliwianie siebie.

Ja sobie mówię, że z dwójką dzieci,  z których energia wylewa się niczym lawa, nie mam szans na przesilenie wiosenne 🙂

Ostatnio kiedy miałam ciężki dzień, chodziłam nabuzowana, wszystko mnie wkurzało, usiadłam na fotel. Po chwili podszedł do mnie Synuś i powiedział „Mamo, kocham cię”. I co? To wystarczyło-cała chandra poooszła w cholerę!

Wiosna każdemu kojarzy się z porządkami. Hmmm -kiedy świeci słońce, jakoś tak bardziej widać wirujący kurz (kurczę, przecież wczoraj ścierałam kurze !). Niekiedy trudno dostrzec  promienie przez ubabrane szyby.  Więc co robimy? Sprzątamy.

A czy pomyślałaś, żeby tak pokusić się o uporządkowanie siebie z okazji tej wiosny?

I nie chodzi mi tutaj o modny makijaż, strój (choć to też ważne dla lepszego samopoczucia).

Mam na myśli nasze wnętrze.

Może warto uporządkować głowę (nie fryzurę), by pozbyć się balastu złych nawyków, które towarzyszą nam od dzieciństwa, a nie wnoszą nic pozytywnego?

Umyjmy nie okna, ale nasze oczy, byśmy zaczęły dostrzegać piękno dookoła nas. Byśmy zauważyły drugiego człowieka.

Odkurzmy uszy, by słyszeć jego głos.

Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, kiedy to ciężko odezwać się do sąsiada. A zwykłe „dzień dobry” i uśmiech może wiele dobrego uczynić.

Sami będziemy nastrajali się pozytywnie i taki przekaz będziemy nieśli światu.

 

Tobie i sobie życzę tego, byśmy dostrzegali to, co ważne. Kiedy nam źle, wyjdźmy na spacer. To nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda.

 

Samych pozytywnych dni !

Comments

comments


Comments are closed.