Totalna porażka !?

Totalna porażka !?

road-sign-1274312_1920 (1)

Zasługuje na miano naszej najlepszej przyjaciółki, a tak bardzo jest przez nas niedoceniana. To dzięki niej dowiadujemy się czegoś nowego, powinniśmy czerpać z niej to co najlepsze. Wskazuje nam co należy poprawić, jak wykonać coś lepiej.

Taaddamm!!-poznajcie PORAŻKĘ 🙂

Niestety od małego mamy wkładane do głowy, że porażki są bleeee, że za popełnione błędy trzeba będzie zapłacić, że musimy dążyć do tego, by być perfekcjonistami, by popełniać ich jak najmniej.

Ile razy doznałaś porażki? Jest ona twoją dobrą znajomą czy raczej złem od którego uciekasz i nigdy nie chciałabyś jej spotkać na swej drodze?

Porażka wbrew pozorom wnosi wiele dobrego do naszego życia.

Ile razy nie udało Ci się ciasto, na które tak wyczekiwałaś?Zakalec? I co z tego-chyba nie zrezygnowałaś ze swych poczynań kulinarnych przez to 🙂

Dziecko uczące się jeździć na rowerze bez dodatkowych kółek- ile razy się przewróci? Czasami te upadki są bardzo bolesne, okupione siniakami, otarciami. To też jakaś jego porażka. Nie udało się, nie wyszło. Ale nie poddaje się i próbuje dalej, aż w końcu osiągnie cel. A ile razy upadnie-tego nikt nie zliczy. Powinniśmy brać z nich przykład.

Nikt nie lubi przegrywać. Ale żeby dojść do celu, często trzeba przejść przez wyboistą drogę. Jedni zakończą podróż po pierwszym potknięciu, stwierdzą, że to nie dla nich, że się nie opłaca, bo myślą, że więcej szkody niż dobrego to przyniesie. Inni podniosą się i pójdą dalej. Do celu. I tylko oni go osiągną. To są ludzie sukcesu. W swych porażkach widzą lekcję dla siebie. Zauważą co poszło nie tak, co należy poprawić. Dlatego porażkę należy uznać za sojusznika, dzięki któremu możemy osiągnąć to, co chcemy.

Wiemy jakie błędy popełniliśmy i co trzeba zmienić, by ich nie powtórzyć. Oczywiście błędów nie popełnia ten, który nic nie robi.

Najważniejsze, by się nie poddawać. Nie rezygnować. Trzeba być wytrwałym i działać pomimo niepowodzeń. Nieważne, że upadasz-ważne, że się podnosisz.

Tak więc niech porażka stanie się dla ciebie wyzwaniem, które wskaże ci drogę do sukcesu i będzie okazją do nauczenia się czegoś nowego. Myślę, że doskonale pasują tu słowa Thomasa Edisona (tego od żarówki 🙂 )

„Nie poniosłem porażki 10000 razy.

Nie poniosłem jej ani razu.

Udało mi się po prostu odkryć 10000 nie działających sposobów.”

I tego się trzymajmy ! 🙂

Comments

comments


Comments are closed.