Strach przed działaniem

Strach przed działaniem

door-672999_1920

Chcesz coś zmienić w swoim życiu. Przyglądasz się innym, chciałabyś tak jak oni.  Ale za chwilę myślisz, że nie-Tobie się nie uda. Więc nie robisz nic.

Kupujesz szkolenia, bierzesz udział w webinarach. Ktoś poleci Ci nową książkę-„Ok, kupuję”. Co z tego, że nawet do niej nie zajrzysz. Dołożysz do sterty na półce.

Na szkoleniach mówią, jak to można mieć super efekty, patrzysz na ludzi, którzy odnieśli sukces i poza zazdrością nie robisz nic… Dostajesz skrypt z ćwiczeniami. Oczywiście ich nie wykonasz-bo po co? „Eeee nie ma sensu tego robić, bo pewnie żadnych skutków to nie przyniesie”

Halo! Ogarnij się ! Innym się udało, więc i Tobie może! Skoro decydujesz się na jakieś szkolenie, płacisz niemałą kasę, to jaki ma sens, że przesiedzisz tam 2 dni i nic z tego nie wyniesiesz dla siebie? No tak, ale przecież Ty wiesz lepiej…

Marnujesz swój czas, innych czas i jeszcze za to płacisz. By zmieniło się cokolwiek w Twoim życiu, musisz zmienić swoje myślenie. Najpierw określ czego Ty wogóle chcesz? Chcesz działać? Czujesz to? Czy raczej robisz tak bo inni tak robią, bo taka tendencja? Jesteś gotowa na sukces?

Wszystko jest do wykonania, ale musisz dać coś od siebie. Potrzeba Twojej pracowitości, samozaparcia i wiary w to, że wszystko jest możliwe. Musisz być odważna. By wyjść z cienia, by stawić czoło nowym wyzwaniom.

Boisz się?

I bardzo dobrze. To znak, że wychodzisz ze swojej strefy komfortu. Jest to konieczne do tego, by coś się zmieniło w Twoim życiu.

Nie pozwól, by dotychczasowe schematy ograniczały Ci możliwości przeżywania wspaniałych przygód, osiągania lepszego jutra. Strach jest tym, co trzyma Cię w miejscu i nie pozwala iść dalej. Boisz się niepowodzenia. „Co inni powiedzą? Będą się śmiali, jak mi nie wyjdzie”. Miej to głęboko. Nie kieruj się tym co inni myślą. Najłatwiej jest krytykować innych, a nic nie robić. Siedzieć w bagnie cały czas i nie wychylać się za bardzo, bo przecież tak wygodniej.

Oglądanie TV i daremne przeglądanie fb godzinami, nic nowego nie przyniesie. Do zmian potrzeba działania. Wykorzystaj swój potencjał. Stać Cię na wiele, ale Ty sama musisz w to uwierzyć. Jeśli w życiu pojawia się jakaś niepewność-to naturalne. Tak już jest. Ale najważniejsze, to mieć odwagę ją pokonać. Bądź zdeterminowana, by wykonać swój plan. Na pewno wypracujesz go konsekwencją i systematycznością.

Czy pod koniec życie będziesz dumna z siebie, z tego co miałaś? Czy raczej powiesz „Cholerka, żałuję, że nie spróbowałam. Mogłam zaryzykować, a może moje życie byłoby o wiele lepsze, ciekawsze, inaczej by się potoczyło?”.

Nie wiesz ile czasu Ci jeszcze zostało, więc lepiej zacznij działać już DZIŚ ! 🙂

Comments

comments


Comments are closed.