Jesteś szczęśliwa?

Jesteś szczęśliwa?

szczęscie

Czym jest dla Ciebie szczęście?

Czy masz wogóle odwagę, by być szczęśliwa?

Dla jednych to kupienie sobie ciucha, dla innych to zdrowie najbliższych.

Ale co to oznacza dla Ciebie?

Każdy z nas dąży do tego stanu, każdy za nim goni.

Ja jestem szczęśliwa. Mam wspaniałą rodzinę i jestem w miejscu,      w którym chciałam być. Sama sobie szefem- to ja wyznaczam czas pracy, decyduję, kiedy zrobić przerwę na kawkę. Wiele osób twierdzi, że pieniądze szczęścia nie dają. Bzdura!

Pozwalają nam na spełnianie drobnych zachcianek, które tak bardzo poprawiają nam samopoczucie.

Dobrze wiesz, jak to jest iść do sklepu i wyjść z parą pięknych szpilek a nie tylko wejść i przymierzyć- bo Cię nie stać na nie.

Pamiętaj mamo, że to w jakim miejscu teraz się znajdujesz, zależy tylko od tej babeczki, której odbicie widzisz codziennie w lustrze.

Ty tez masz prawo być szczęśliwa!

Nie porównuj się do tej, czy do tamtej. Weź sprawy w swoje ręce  i działaj !

Spędzanie kilku godzin przed telewizorem, albo bezsensowne przeglądanie facebooka raczej nie wniesie pozytywnych zmian.

Wcale nie musisz być mega wdzięczna za to co masz-możesz żądać od życia więcej. Nie ograniczaj swych marzeń. Musisz wyzwolić się ze stereotypów, że „ciesz się tym co masz i nie chciej więcej”. Pozwól sobie na to, by iść za marzeniami. Przecież „marzenia się  nie spełniają-marzenia się spełnia”. To tylko zależy od Ciebie.

Według mnie szczęśliwa kobieta to ta, która pracuje jak chce, sama ustala sobie reguły, ma możliwości i chęci rozwoju, wie czego chce. Jest to kobieta niezależna. Ja też do tego dążę i mam nadzieję jestem na właściwej drodze 🙂

Stać mnie na to, by zabrać dzieci 2 razy w roku na wakacje. Moja praca pozwala mi na to, że każde popołudnie spędzamy razem. Mogę odprowadzić dzieci do szkoły i odebrać je. Nie muszą spędzać pół dnia w świetlicy. Mogę pozwolić sobie na to, że kiedy nam się zachce, wsiadamy w auto i jedziemy do kina albo na lody. Jestem za to wdzięczna. Mojemu mężowi, że pokazał mi tą drogę i sobie, że uwierzyłam, że to możliwe i nie bałam się zaryzykować.

Mamo, Ty też tak możesz !

Szczęście jest sprawą indywidualną i dla każdego może oznaczać coś innego.

Tak więc bądź szczęśliwa! To się opłaca 🙂 Udowodniono, że takie osoby żyją dłużej, rzadziej chorują, z reguły więcej zarabiają i realizują się z powodzeniem we wszystkich dziedzinach życia.

Szczęśliwa osoba jest bardziej lubiana, przyciąga innych.

Niech problemy, które napotykasz, będą dla Ciebie wyzwaniem a nie przeszkodą, która utrudnia Ci dalsze działanie.

„Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie”.

Jestem szczęśliwa, bo nie muszę czekać na piątek, by cieszyć się chwilą wolnego. Ale to nie spadło mi z nieba!

Zdałam sobie sprawę z tego, że praca na etacie niekoniecznie jest dla mnie, że chcę coś zmienić, nie chcę by życie uciekało mi przez palce- chcę czegoś więcej, bo zasługuję na więcej !

Zaczęłam działać. Osiągnęłam to wszystko dzięki mojej konsekwencji, wytrwałości i systematyczności, bo przecież „tylko głupcy oczekują innych rezultatów, robiąc wciąż te same rzeczy” 🙂

Więc co Ty zrobisz dziś, by sięgnąć po swoje szczęście? 🙂

Comments

comments


Comments are closed.